Verhoogd aantal witte bloedcellen

Witte bloedcellen zijn bloedcellen. Dit zijn de zogenaamde witte bloedcellen die verantwoordelijk zijn voor de immuniteit. Ze bestrijden infecties, bacteriën en ontstekingen. Leukocytose - dit is het antwoord op de vraag 'waarom zitten witte bloedcellen in het bloed'. Dit is een wetenschappelijke diagnose van het fenomeen. Het kan wijzen op zeer ernstige gezondheidsproblemen. Analyse van het aantal leukocyten is een van de belangrijkste bij onderzoeken. Trouwens, ook al spreekt een hoog aantal leukocyten over ziekten, je moet niet bang zijn. Veel erger als deze cellen minder zijn dan normaal.

Wat is deze ziekte

Leukocytose is een ziekte die ernstig genoeg is. Het negeren van zijn cijfers is het niet waard. Het kan op veel ziekten duiden. Deze aandoening is onderverdeeld in twee soorten:

  • Goedaardig;
  • Kwaadaardig.

Goedaardig is altijd een symptoom van een ziekte die niet direct verband houdt met bloed en bloedvorming. We zullen er hieronder over praten..

Kwaadaardige leukocytose is meestal een symptoom van bloedkanker. Het kan een diagnose van leukemie vergezellen. In dit geval zijn er zoveel leukocyten in het bloed dat ze gezonde organen en weefsels aantasten en daardoor uitzaaiingen veroorzaken. Verhoogde witte bloedcellen worden ook geassocieerd met andere vormen van beenmerg. Oncologie geassocieerd met bloed en beenmerg is een van de gevaarlijkste. Het is al moeilijk genoeg te behandelen. Dus na een algemene bloedtest, die verhoogde witte bloedcellen aantoonde, is het de moeite waard om deze ziekte onmiddellijk te elimineren.

Mogelijke symptomen

Leukocytose is een nogal verraderlijke ziekte. Ze manifesteert zich zeer zelden. Meestal zijn de symptomen ervan vermomd als de symptomen van andere ziekten. Maar er is een truc - het zijn deze aandoeningen die leukocytose veroorzaakten. Waar u op moet letten:

  1. Constante zwakte, vermoeidheid, gebrek aan kracht;
  2. Duizeligheid en flauwvallen;
  3. Onverklaarbare bloeding, blauwe plekken;
  4. Verlies van eetlust en dan gewicht;
  5. Een scherpe afname van de gezichtsscherpte;
  6. Moeite met ademhalen
  7. Te veel zweten;
  8. Onverklaarbare koorts;
  9. Onverklaarbare pijn in de ledematen;
  10. Vergrote lymfeklieren, lever, milt.

Oorzaken van leukocytose

Leukocytose kan op veel ziekten duiden. Dit komt doordat bloed een van de eersten is die reageert op veranderingen in het lichaam. Zoals hierboven vermeld, is het slechts een symptoom van de ziekte. Wat kan een verhoogd aantal witte bloedcellen veroorzaken:

  • Infectie is de belangrijkste oorzaak van goedaardige leukocytose;
  • Orgaanontsteking;
  • Letsel;
  • Aanval van seizoensgebonden allergieën;
  • Onjuiste voeding, die het lichaam geen nuttige voedingsstoffen en vitamines oplevert;
  • Stress, neurose;
  • Overmatige training.

Een verhoogd aantal witte bloedcellen kan ook een bijwerking zijn van het nemen van bepaalde medicijnen. Hun aantal normaliseert vrijwel onmiddellijk na behandeling met vergelijkbare medicijnen.

Wat bedreigt leukocytose

Het is belangrijk om te begrijpen dat leukocytose een symptoom is. Verwar het niet met de ziekte. En als u er niet op tijd vanaf bent, kan het een verergering of ontwikkeling tot een ernstiger vorm van de ziekte veroorzaken, waardoor het niveau van deze bloedcellen in het lichaam toenam.

Het is vermeldenswaard dat leukocytose fysiologisch is. Dit is het geval wanneer witte bloedcellen niet geassocieerd zijn met een ziekte. Maar zelfs in een dergelijke situatie moet hun niveau worden verlaagd. Anders bedreigt het de ontwikkeling van auto-immuunziekten en allergieën. Een te vroeg gediagnosticeerde en dus onbehandelde leukocytose kan leiden tot chronische depressie, lethargie, gebrek aan fysieke activiteit.

Als we het hebben over kwaadaardige leukocytose, dan is een lopende behandeling meestal het leven waard. Het is tenslotte dit type ziekte dat spreekt van de ernstigste ziekten. Oncologie is in de eerste fase goed te behandelen. Symptomen van leukocytose, inclusief kwaadaardige, worden hierboven beschreven. Als u ze bij u thuis vindt, raadpleeg dan onmiddellijk geen dag een arts. Dan is de behandeling snel, effectief en brengt het geen overlast met zich mee..

Behandelmethoden

Leukocytose vereist in ieder geval behandeling. Maar niet elke soort wordt noodzakelijkerwijs geassocieerd met een ziekenhuis en drugs. Soms, om het niveau van witte bloedcellen in het bloed te normaliseren, volstaat het om een ​​goed uitgebalanceerd dieet te introduceren, matige nuttige fysieke activiteit te matigen en stressniveaus in uw leven te elimineren. Deze veranderingen hebben trouwens niet alleen invloed op het aantal bloedcellen, maar ook op de algemene toestand van het lichaam.

In gevallen waarin leukocytose wordt veroorzaakt door een ziekte, wordt directe behandeling voorgeschreven. Artsen kunnen verschillende medicijnen voorschrijven:

  1. Ontstekingsremmend;
  2. Antibacterieel;
  3. Urinezuurverminderende medicijnen.

Video: soorten witte bloedcellen en hun functies

In deze video zal Dr. Komarovsky je vertellen wat een verhoging van het niveau van witte bloedcellen in het bloed betekent:

Verhoogde witte bloedcellen

Een algemene bloedtest toonde "witte bloedcellen - 10.000 in 1 μl bloed", wat moet ik doen? Een aandoening waarbij het aantal witte bloedcellen in het bloed de vastgestelde 9,0 duizend in één microliter bloed overschrijdt, wordt leukocytose genoemd..

Normaal bevat 1 μl menselijk bloed 4 tot 9 duizend witte bloedcellen, afhankelijk van geslacht en leeftijdscategorie. Leukocytose of verhoogde leukocyten in het bloed - een relatieve term, bijvoorbeeld voor bloeddonoren, er worden strengere grenzen van leukocyten vastgesteld, waarboven de donor niet acceptabel is.

Wat is een witte bloedcel en zijn functies in het menselijk lichaam

Witte bloedcellen zijn bij iedereen bekend als 'witte bloedcellen'. Dit zijn cellen van het immuunsysteem, die als eerste in het brandpunt van ontsteking staan, bijvoorbeeld veroorzaakt door een snijwond, een andere bloedende wond. Wanneer een vreemd lichaam menselijk weefsel binnendringt, zijn witte bloedcellen de eersten die er een soort 'verdedigingslinie' omheen vormen. Vervolgens beginnen specifieke immuunreacties, waarvan het resultaat idealiter de volledige verwijdering van een vreemd lichaam uit het menselijk lichaam zou moeten zijn. Met andere woorden, ontsteking begint.

Witte bloedcellen in de cel van Goryaev bij lage vergroting

Witte bloedcellen zijn verhoogd tot 20 of meer - afhankelijk hiervan kan de behandelende arts al aangeven welk proces zich in het lichaam voordoet.

In het geval van penetratie van een vreemd lichaam in menselijk weefsel (bijvoorbeeld met een splinter in de vinger), omringen en isoleren witte bloedcellen dit lichaam gedurende enkele uren, waardoor de invasiepaden worden afgesneden.

Ons lichaam weet niet of het een splinter of een schadelijk micro-organisme is, daarom creëert het in beide gevallen dezelfde barrière. Het gevolg is een etterende ontsteking, die vanzelf overgaat of u moet medische hulp inroepen bij medische instellingen.

Witte bloedcellen - de algemene naam van een hele klasse van cellen, waaronder veel subklassen. Klassiek zijn ze onderverdeeld in granulair (granulocyten) en niet-granulair (agranulocyten). In het eerste geval zijn dit eosinofielen, basofielen en neutrofielen, in de tweede - monocyten en lymfocyten.

Over het algemeen vormen alle cellen een veelzijdig en krachtig afweersysteem van het lichaam, dat in staat is om heel specifiek te "vechten" met elk pathogeen agens dat bij mensen bekend is. Vervolgens zullen we bekijken wat de oorzaken zijn van leukocytose als een specifieke fractie van leukocyten wordt verhoogd.

Neutrofilie, eosinofilie, basofilie en andere vormen van leukocytose, de oorzaken die ze veroorzaken

  • Fysiologisch. Het is bewezen dat het niveau van leukocyten na fysieke activiteit sterk kan stijgen. Bovendien kan de sprong ook de inname van voedsel, bepaalde vloeistoffen en medicijnen veroorzaken (dit is meer een auto-immuunreactie).
  • Het pathologische symptoom van atopische leukocytose is een kenmerkend kenmerk van sommige infectieziekten.
  • Leukocytose kan ook 'van korte duur' zijn als gevolg van stress. Het is episodisch van aard, komt plotseling op en verdwijnt net zo snel. Soms gaat een soortgelijk fenomeen gepaard met tyfus, roodvonk, difterie en enkele andere ziekten. Deze groep kan worden gecombineerd met de vorige, maar aangezien leukocytose van korte duur is, is besloten deze in een aparte vorm te scheiden.
  • Neutrofiele sprong. Het gaat gepaard met myeloproliferatieve ziekten, chronische ontstekingen en acute infecties. Door een toename van het aantal neutrofielen neemt het aantal leukocyten sterk toe.
  • Verhoogde bloed-eosinofielen. Eosinofilie treedt duidelijk op bij allergische reacties van verschillende etiologieën en malaria.
  • Basofiele leukocytose - gaat gepaard met myxoedeem, colitis ulcerosa en zwangerschap.
  • Een toename van het aantal leukocyten komt tot uiting in alle virale infecties (acute respiratoire virale infecties, influenza, herpetische infecties, waterpokken, rubella, infectieuze mononucleosis, enz.) En enkele ernstige bacteriële infecties - brucellose, syfilis en tuberculose.
  • En tot slot suggereert een groot aantal monocyten dat een persoon lijdt aan een kankergezwel en een beperkt aantal bacteriële infecties.

Normale waarden van witte bloedcellen in menselijk bloed

De normale limieten van witte bloedcellen zijn geen standaard en constante indicator. Dit komt doordat er veel individuele gevallen zijn waarbij witte bloedcellen in het bloed verhoogd zijn. Hieronder volgt een overzichtstabel van de huidige grenswaarden van alle subpopulaties van witte bloedcellen:

Het aantal cellen * 10 9

Naam van witte bloedcellenGrenswaarde (minimum en maximum voor de norm)
% verhouding tot het totale aantal leukocyten
Stab neutronen1-60,04-0,3
Gesegmenteerde neutrofielen47-722.0-5.5
Eosinofielen0,5-50,02-0,3
Basofielen0-10,0-0,065
Lymfocyten19-371.2-3.0
Monocyten3-110,09-0,6

Waarom neemt het aantal leukocyten toe??

Waarom leukocyten in het bloed verhoogd zijn, is een complex en controversieel probleem, hier zijn enkele redenen voor leukocytose in het bloed.

Wanneer een infectieus agens (of het nu een virus of een bacterie is, schimmels, protozoa) ons lichaam binnendringt, werkt de immuniteit onmiddellijk en activeert het de antigeenspecifieke proliferatie van leukocyten. De grootste sprong is te zien in de begindagen van de ziekte. Dit is een acute fase van infectie..

  • Virussen en micro-organismen die selectief witte bloedcellen aantasten

Een goed voorbeeld is hiv-infectie (symptomen). Ze veroorzaken indirect een immuunreactie, waarna ze geleidelijk alle witte bloedcellen van de gevaarlijkste subpopulatie voor hen vernietigen..

  • Verdere ontwikkeling van het ontstekingsproces

Nu stroomt er een nieuwe stroom witte bloedcellen in de bloedbaan naar de infectieuze poorten (bijvoorbeeld naar de regionale lymfeklieren). Het proces krijgt vaak een chronisch (lang) karakter. Chronische infectie (indien aanwezig).

Wanneer we voedsel van dierlijke oorsprong nemen - vlees, komen we via het spijsverteringskanaal vreemde antilichamen tegen die worden aangetroffen in het bloed van dieren en vogels. Dit veroorzaakt vaak een immuunrespons die een hoog aantal witte bloedcellen veroorzaakt..

Dit is de meest voorkomende oorzaak van leukocytose. Het wordt gekenmerkt door een sprong in het aantal eosinofielen in het bloed. Alles kan een allergeen zijn en de waarschijnlijkheid van deze pathologische aandoening hangt rechtstreeks af van de reactiviteit van de menselijke immuniteit.

  • Witte bloedcellen worden geproduceerd door het beenmerg, dus de ziekten die ermee gepaard gaan, kunnen leiden tot het vrijkomen van witte bloedcellen in de systemische circulatie en tot een sterke afname van witte bloedcellen.
  • Geneesmiddelen die een verhoogd aantal witte bloedcellen kunnen veroorzaken, moeten ook worden benadrukt..
  • Een veel voorkomende oorzaak van leukocytose is mechanische schade aan de menselijke zachte weefsels. Facultatieve aanwezigheid van infectie.
  • Leukocytose kan ook oververhitting van het lichaam veroorzaken. Een warm bad kan op korte termijn een toename van het aantal witte bloedcellen veroorzaken..

Dus als de witte bloedcellen in het bloed verhoogd zijn, kunnen de oorzaken heel anders zijn. Dit is niet noodzakelijk een pathologisch proces in het menselijk lichaam..

Momenteel wordt het aantal bloedcellen automatisch geteld, maar er zijn een aantal laboratoria waar handmatig geteld wordt met een microscoop en een Goryaev camera. In het laatste geval worden we geconfronteerd met de mogelijkheid om een ​​vals antwoord te ontvangen. Het menselijk oog is geen machine en kan niet altijd nauwkeurig het aantal witte bloedcellen in een uitstrijkje tellen. Wat de apparatuur betreft, elke analyseketen begint met controle, daarom is het bijna onmogelijk om een ​​ernstige fout te maken. Daarom moet men de menselijke factor niet vergeten..

Hoe manifesteert leukocytose zich??

Leukocytose gaat vaak gepaard met de volgende symptomen:

  • Malaise, vermoeidheid
  • Matige en hoge hyperthermie
  • Overmatig zweten, duizeligheid, verlies van eetlust
  • Verminderd zicht, slaapstoornissen
  • Gewichtsverlies en gewrichts- en spierpijn

Alle tekenen die verband houden met leukocytose zijn ook te wijten aan de verschijnselen die met deze leukocytose gepaard gaan. Zoals te zien is in de bovenstaande lijst, gaan enkele van de symptomen gepaard met een temperatuurstijging en het begin van een infectieus proces.

Soms kan leukocytose alleen worden gedetecteerd bij de volgende algemene bloedtest. Er zijn een aantal slecht bestudeerde menselijke aandoeningen waarbij ESR, witte bloedcellen en temperatuur kunnen stijgen. In de regel verstrijkt de tijd en worden alle indicatoren weer normaal. Deze afwijkingen van de norm hebben geen manifestaties.

Leukocytose - een indicator voor ontsteking in het lichaam

Het is belangrijk om te onthouden dat leukocytose geen ziekte is, maar een indicator dat er een ontstekingsproces in het lichaam plaatsvindt, waardoor het bloedonderzoek geleidelijk terugkeert naar normaal. De eerste stap in de behandeling is een nauwkeurige diagnose, waarvoor een uitgebreid onderzoek van de patiënt wordt uitgevoerd. Om de etiologie van leukocytose nauwkeurig te identificeren, is het nodig om een ​​leukocytenformule te maken.

Sommige infectieuze agentia hebben 'geleerd' zich te verbergen voor witte bloedcellen in de cellen van het menselijk lichaam. In dit geval moet u uiterst voorzichtig zijn en bij het zoeken naar de oorzaken van enkele leukocytensprongen speciale aandacht besteden aan de PCR- en ELISA-methoden..

Antwoorden op veelgestelde patiënten

Mijn baby heeft een algemene bloedtest ondergaan, het aantal leukocyten is 20 duizend in één μl. De dokter zei dat dit normaal is, maar bij een volwassene is de norm 10-11? Wat scheelt er?

Witte bloedcellen zijn cellen van het immuunsysteem. Terwijl het kind in het lichaam van de moeder zit, heeft hij zijn eigen immuunsysteem niet nodig. Maar zodra het kind de navelstreng kwijtraakte en de nauwe band met zijn moeder verbrak, begint zijn immuunsysteem zich te ontwikkelen. Terwijl de moeder hem moedermelk geeft, vervangt ze actief de immuniteit van de baby en levert ze antilichamen en de benodigde stoffen.

Tegen de tijd dat de voeding wordt gestopt, heeft de baby zijn eigen volwassen systeem. De hoeveelheid en kwaliteit van witte bloedcellen hangt rechtstreeks af van al deze processen. Daarom, als de witte bloedcellen in het bloed van het kind verhoogd zijn, is dit absoluut normaal en spreekt het alleen over de onvolwassenheid van zijn immuniteit. Het aantal leukocyten afhankelijk van de leeftijd van de baby wordt aangegeven in de volgende tabel:

Kind leeftijdpasgeboren0-7 dagen7-30 dagen1-6 maanden6-12 maanden
Aantal witte bloedcellen8.5-24.57.2-18.56.5-13.85.5-12.56-12

Ik ben in de 6e maand van de zwangerschap, een andere algemene bloedtest toonde een verhoogd gehalte aan witte bloedcellen in het bloed. Wat is het en of het alarm moet afgaan?

Er werd vastgesteld dat zwangerschap en verhoogde witte bloedcellen in het bloed een normaal verschijnsel zijn, maar alleen in de tweede helft van de zwangerschap (alleen in uw geval)

Het lichaam van de moeder (in dit geval het uwe) probeert zichzelf en het kind te beschermen tegen infectie. Dit is een soort "algemene mobilisatie van strijdkrachten naar de landsgrenzen", als het gemakkelijker zou zijn. De immuunstatus wordt agressief tegen alle mogelijke pathogene agentia..

Een ander geval wanneer het aantal leukocyten in de eerste helft van de zwangerschap groter is dan 9. In dit geval moet u zoeken naar de oorzaak van het optreden. Het kunnen zowel ontstekingsziekten van het urogenitale systeem zijn als andere ziekten. In ieder geval zal uw arts u vertellen wat u moet doen..

Gisteren ben ik geslaagd voor een algemene bloedtest - mijn leukocyten zijn verhoogd. Hierdoor werden ze een week geschorst, maar ik ben helemaal gezond! Wat is het?

Een algemene bloedtest is een eenvoudige maar zeer verantwoorde procedure voor de patiënt. Ten eerste moet u alle aanbevelingen opvolgen die uw arts u geeft:

  • Op een lege maag wordt een analyse gegeven
  • Vermijd oververhitting en onderkoeling vóór analyse
  • Sluit alcohol 2 dagen voor de analyse uit en rook enkele uren voor de procedure niet

Zoals je kunt zien, kan zelfs een warm bad een uur voor een algemene bloedtest het hele plaatje dat in je lichaam gebeurt verpesten. Elimineer al deze factoren de volgende keer en dien de analyse snel opnieuw in..

Hoe is het aantal witte bloedcellen geassocieerd met kanker??

In dit geval moeten we het hebben over bloedkanker (leukemie, leukemie). De leukocyt wordt mutageen blootgesteld aan verschillende extreme factoren (straling, genetisch gemodificeerde stoffen), waarna hij zijn immuunactiviteit verliest, maar oncontroleerbaar begint te delen.

In verschillende stadia van leukemie zal een algemene bloedtest 100 of meer miljard leukocyten per liter bloed laten zien. Met microscopie ziet de arts van het klinisch diagnostisch laboratorium een ​​duidelijk cytologisch beeld van kankercellen.

Leukocytose is dus alleen kenmerkend voor leukemie. Bij andere oncologische processen zijn witte bloedcellen niet altijd verhoogd..

Welke ziekten worden gekenmerkt door leukocytose? Voor iedereen of er zijn uitzonderingen?

Leukocytose is kenmerkend voor alle ziekten waarbij het immuunsysteem betrokken is. Dit betekent dat als een persoon geen ernstige immunodeficiëntie heeft en de productie van zijn eigen witte bloedcellen onmogelijk wordt, witte bloedcellen kunnen worden gedetecteerd bij elke infectie, auto-immuunziekte, enz..

Hoog aantal witte bloedcellen

Het verhoogde aantal witte bloedcellen wordt leukocytose genoemd. Het overschrijden van de concentratienormen van witte bloedcellen leidt tot een aantal problemen met het lichaam.

Hoe te begrijpen dat ze worden gepromoot?

Het belangrijkste mechanisme om het huidige niveau van witte bloedcellen in het bloed te bepalen, is een algemene bloedtest. De gemiddelde norm varieert in dit geval van 5,5 tot 8,8 * 10 ^ 9 eenheden per liter, maar de indicator varieert afhankelijk van een aantal factoren, waaronder zowel de berekeningsmethodologie van een bepaald laboratorium als de leeftijd.

Het aantal leukocyten in het bloed, afhankelijk van de leeftijd

  1. Pasgeborenen, van één tot drie dagen - van 7 tot 32 * 10 ^ 9 eenheden per liter.
  2. Leeftijd minder dan een jaar - van 6 tot 17,5 * 10 ^ 9 eenheden per liter.
  3. Leeftijd van één tot twee jaar - van 6 tot 17 * 10 ^ 9 eenheden per liter.
  4. Leeftijd van twee tot zes jaar - van 5 tot 15,5 * 10 ^ 9 eenheden per liter.
  5. Leeftijd van zes tot zestien jaar - van 4,5 tot 13,5 * 10 ^ 9 eenheden per liter.
  6. Leeftijd van zestien tot 21 jaar - van 4,5 tot 11 * 10 ^ 9 eenheden per liter.
  7. Volwassenen (mannen) - van 4,2 tot 9 * 10 ^ 9 eenheden per liter.
  8. Volwassenen (vrouwen) - van 3,98 tot 10,4 * 10 ^ 9 eenheden per liter.
  9. Ouderen (mannen) - van 3,9 tot 8,5 * 10 ^ 9 eenheden per liter.
  10. Ouderen (vrouwen) - van 3,7 tot 9 * 10 ^ 9 eenheden per liter.

Het overschrijden van de bovenstaande indicatoren is leukocytose.

Wat betekent een verhoogd aantal witte bloedcellen?

Opgemerkt moet worden dat het aantal leukocyten in de bloedmassa geen statische waarde is en voortdurend verandert, terwijl zowel de ziekten als fysiologische factoren, bijvoorbeeld de inname van bepaalde voedingsmiddelen, fysieke / emotionele stress en scherpe temperatuurschommelingen direct invloed hebben op de bovenstaande indicator..

Naar analogie kan leukocytose worden veroorzaakt door fysiologische oorzaken en zich manifesteren bij een gezond persoon, of optreden als gevolg van de ziekte. In het laatste geval duidt een toename van het aantal leukocyten met enkele duizenden eenheden gewoonlijk op de aanwezigheid van een ontsteking in het lichaam, terwijl een toename van de concentratie met honderdduizenden en miljoenen eenheden witte bloedcellen vaak een indicator is voor leukemie

Oorzaken van verhoogde witte bloedcellen

Bij kinderen en pasgeborenen

Bij kinderen en pasgeborenen heeft leukocytose meestal helemaal geen symptomen en kan alleen worden gediagnosticeerd door een algemene bloedtest. Bij kinderen tot drie tot vijf dagen duidt een verhoogd aantal witte bloedcellen meestal op aangeboren leukemie, omdat ontstekingsprocessen in deze periode zeer onwaarschijnlijk zijn. Congenitale leukemie zelf wordt beschouwd als een zeldzame pathologie en gaat meestal gepaard met ernstige afwijkingen in de ontwikkeling van de baby - lichaamsdefecten, hartafwijkingen, de ziekte van Down en andere afwijkingen.

Bij kinderen vanaf een jaar en ouder zijn de meest voorkomende oorzaken van een stijging van het aantal witte bloedcellen:

  1. Infectieziekten.
  2. Ernstige emotionele stress.
  3. Arm dieet.
  4. Ernstige regelmatige lichaamsbeweging.
  5. Acute leukemie.

Bij volwassenen

  1. Verhoogd aantal witte bloedcellen tijdens de zwangerschap. Vrouwen in een interessante positie hebben hun immuniteit verzwakt, hun hormonale systeem is verstoord. Dientengevolge kunnen ernstige onrust / stress, virale infecties (longontsteking of pokken), allergische manifestaties, candidiasis, schade aan het epitheel in elk deel van het lichaam, ontstekingsprocessen, tumoren en metastasen leiden tot een verhoging van het niveau van witte bloedcellen in het bloed. In sommige gevallen wordt bij zwangere vrouwen ook de diagnose fysiologische leukocytose gesteld, die in de regel wordt veroorzaakt door ernstige toxicose van het schone geslacht in een interessante positie.
  2. Bij mannen. Bij mannen is de belangrijkste oorzaak van leukocytose meestal ontstekingsprocessen in de bekkenorganen, evenals schade aan de blaas en nieren. Bovendien kan het niveau van leukocyten stijgen als gevolg van sterke fysieke inspanning, ondervoeding, verwijdering van de milt en het nemen van een aantal medicijnen.
  3. Onder vrouwen. De fysiologische reden voor de toename van witte bloedcellen bij vrouwen is de premenstruele periode. Van de fysiologische oorzaken van het probleem is het ook vermeldenswaard de regelmatige inname van te warme of koude baden, slechte voeding. Pathologisch wordt leukocytose bij vrouwen veroorzaakt door infecties, beschadiging van cellen van het immuunsysteem, ontstekingsziekten van virale en bacteriële aard, brandwonden, maligniteiten, artritis en lupus, groot bloedverlies, proliferatieve ziekten, diabetische coma en uremie.

Producten die de witte bloedcellen stimuleren

Basisproducten die het aantal witte bloedcellen verhogen:

  1. Zure melkproducten.
  2. Vetarme soorten vlees, vis en verschillende soorten slachtafval.
  3. Zeevruchten.
  4. Pap - haver, boekweit, rijst.
  5. Fruit, groenten: groenten, wortels, druiven, granaatappel en verse sappen ervan.
  6. Tincturen op basis van zoete klaver, moederskruid, weegbree.

Wat te doen met een verhoogd aantal witte bloedcellen?

Allereerst, onderzoek, doneer bloed voor een algemene analyse en ontdek het huidige niveau van witte bloedcellen. Indien nodig en vermoed van de pathologische aard van het verhoogde gehalte aan leukocyten in het bloed, wordt u hoogstwaarschijnlijk een volledige diagnose voorgeschreven om de ware oorzaak van leukocytose te helpen identificeren.

Als het probleem fysiologisch van aard is, moet u sterke emotionele / fysieke stress, een groot temperatuurverschil voor het lichaam vermijden, het dieet normaliseren.

In het geval dat leukocytose wordt veroorzaakt door een pathologie, is de belangrijkste manier om dit te bestrijden het elimineren van de oorzaak, d.w.z. de ziekte die hem veroorzaakte. Meestal zijn voor deze doeleinden van toepassing:

  1. Breedspectrumantibiotica om infectie en mogelijke sepsis te bestrijden.
  2. Corticosteroïden voor effectieve tijdelijke verwijdering van het ontstekingsproces.
  3. Maagzuurremmers.
  4. Ondersteuning van het maagdarmkanaal, lever, bijna hart, therapie.
  5. Leukaferese - zuivering van de bloedstroom uit overtollige witte bloedcellen.

Alle procedures en therapie voor leukocytose worden uitsluitend voorgeschreven door een hematoloog die gespecialiseerd is in bloedziekten..

Hoe witte bloedcellen te verlagen?

Het effectief verlagen van het niveau van leukocyten in het bloed is alleen mogelijk door de ziekte te genezen die leukocytose veroorzaakte. Als de toename van het aantal witte bloedcellen in het bloed wordt veroorzaakt door een fysiologische oorzaak, probeer dan uw dagelijkse routine te normaliseren en ga op dieet, met uitzondering van pittig, gerookt en gebakken uit de dagelijkse voeding. Beperk het gebruik van vlees, probeer in kleine porties te eten. Vermijd slechte gewoonten zoals roken en alcohol.

Witte bloedcellen: verhoogde en verlaagde niveaus, oorzaken, manieren om te normaliseren

Witte bloedcellen zijn immuuncellen die infecties en ziekten helpen bestrijden. Wanneer iemand lage witte bloedcellen in het bloed heeft, zijn ze erg kwetsbaar voor de ontwikkeling van infecties, virussen en andere ziekten. Leukopenie of een laag aantal witte bloedcellen kan het gevolg zijn van een breed scala aan gezondheidsproblemen - bijvoorbeeld aplastische anemie, bestraling of chemotherapie, leukemie, Hodgkin-lymfoom, influenza, tuberculose of lupus.

Het artikel is gebaseerd op de bevindingen van 47 wetenschappelijke studies.

Het artikel noemt auteurs zoals:

Houd er rekening mee dat de cijfers tussen haakjes (1, 2, 3, enz.) Klikbare links zijn naar peer-reviewed onderzoek. U kunt deze links volgen en vertrouwd raken met de belangrijkste informatiebron voor het artikel..

p, blockquote 2.0,0,0,0 ->

Wat zijn witte bloedcellen??

Witte bloedcellen of witte bloedcellen (WBC's) zijn immuuncellen en helpen het lichaam infecties te bestrijden. Er zijn 5 soorten witte bloedcellen: basofielen, neutrofielen, eosinofielen, lymfocyten en monocyten.

p, blockquote 3,0,0,0,0,0 ->

Er is een verband tussen het aantal leukocyten en eiwitten in rode bloedcellen, hartslag, lichaamsgewicht, cholesterolgehalte, urinezuur, creatinine, mannelijk of vrouwelijk geslacht, etnische afkomst, bloeddruk, groei en bloedglucosespiegel. (2)

p, blockquote 4,0,0,0,0 -> SOORTEN LEukocyten

Een hoog aantal witte bloedcellen is slecht voor de gezondheid, maar voor sommige mensen met een te laag aantal cellen betekent dit dat ze minder effectief infecties kunnen bestrijden.

p, blockquote 5,0,0,0,0 ->

Waarom een ​​laag aantal witte bloedcellen slecht is?

Uw arts zal de resultaten van uw aantal witte bloedcellen interpreteren op basis van uw medische geschiedenis en andere tests. Een resultaat dat een licht verhoogd aantal van deze cellen laat zien, heeft mogelijk geen medische betekenis, aangezien deze indicator vaak van dag tot dag en van persoon tot persoon varieert..

p, blockquote 6.0,0,0,0,0 ->

Er wordt echter aangenomen dat de aanwezigheid van een te laag aantal witte bloedcellen een teken kan zijn van een ineffectief immuunsysteem dat niet in staat is om effectief met infecties om te gaan..

p, blockquote 7,0,0,0,0 ->

Bovendien duidt een verlaagd aantal witte bloedcellen meestal op andere problemen in het lichaam. Bij sommige auto-immuunziekten kan het aantal witte bloedcellen bijvoorbeeld lager zijn dan normaal..

p, blockquote 8,0,0,0,0 ->

Een laag aantal witte bloedcellen kan de volgende oorzaken hebben (niet-uitputtende lijst):

  1. Infecties, inclusief virale infecties (vooral hiv / aids)
  2. Chronische ontsteking, die kan leiden tot een snellere dood van witte bloedcellen dan in het lichaam wordt aangemaakt.
  3. Sommige genetische problemen die bij de geboorte optreden, kunnen een afname van de beenmergfunctie zijn, waardoor de productie van een voldoende aantal witte bloedcellen wordt voorkomen.
  4. Kanker of andere ziekten die het beenmerg beschadigen, zoals leukemie, chemotherapie of bestralingstherapie
  5. Medicijnen, zoals antibiotica, kunnen witte bloedcellen vernietigen
  6. Auto-immuunziekten zoals sarcoïdose, lupus, reumatoïde artritis
  7. Voedingstekorten

Deze lijst is niet definitief. Tegelijkertijd kunnen lage aantallen leukocyten niet dienen als indicator voor het stellen van een nauwkeurige diagnose. Communiceer met uw arts of andere zorgverlener om een ​​nauwkeurige diagnose te stellen..

p, blockquote 9,0,0,0,0 ->

Waarom een ​​hoog aantal witte bloedcellen slecht is?

Witte bloedcellen zijn immuuncellen waarvan de werking oxidatieve stress en schade aan lichaamsweefsels kan veroorzaken. Witte bloedcellen zijn betrokken bij het ontstekingsproces, verplaatsen zich naar de plaats van beschadiging van het endotheel en vormen tijdens atherosclerose schuimcellen (penocyten) in bloedstolsels. (3)

p, blockquote 10,0,0,0,0 ->

Interleukinen en tumornecrosefactor-α (TNF-alfa) komen vrij uit geactiveerde leukocyten en kunnen verstoringen in het endotheel van bloedvaten veroorzaken. (3)

p, blockquote 11,0,0,0,0 ->

Witte bloedcellen kunnen zich ophopen in de slagaders en de ontwikkeling van bloedstolsels (plaques) veroorzaken, wat bijdraagt ​​aan de vorming van plaques en mogelijk hartaanvallen. Naast verharding van de bloedvaten kunnen hoge aantallen witte bloedcellen ook problemen met de bloedsomloop, bloedverstrakking en verhoogde afgifte van pro-inflammatoire cytokines veroorzaken..

p, blockquote 12,0,0,0,0 ->

Hieronder volgt een lijst met verschillende gezondheidsproblemen of ziekten die worden verergerd door een hoog aantal witte bloedcellen..

p, blockquote 13,0,0,0,0 ->

Verhoogde sterfte

Herhaalde studies hebben aangetoond dat een verhoogd aantal witte bloedcellen een klinische marker is voor ontsteking en een sterke voorspeller van het risico op overlijden (mortaliteit) door alle oorzaken. (4, 5)

p, blockquote 14,0,0,0,0 ->

Het totale aantal WBC is een onafhankelijke indicator van sterfte bij ouderen, maar het aantal monocyten (hun toename) zorgt voor een grotere voorspelbaarheid van sterfte door kanker en hart- en vaatziekten. (6)

p, blockquote 15,0,0,0,0 ->

Hart-en vaatziekten

Het aantal witte bloedcellen was bijna lineair geassocieerd met cardiovasculaire mortaliteit. Hoe meer leukocyten, hoe hoger het sterftecijfer. De hoogste mortaliteit was bij mensen met minder dan 3,5 * 10/9 cellen per liter bloed en meer dan 6,0 * 10/9. (4)

p, blockquote 16,0,0,0,0 ->

Het aantal witte bloedcellen binnen 24 uur na ziekenhuisopname voor een hartaanval is een sterke en onafhankelijke maatstaf voor het nosocomiale en 30 dagen sterfterisico-interval. Patiënten met het laagste aantal leukocyten en het hoogste in 20% van de gevallen vertoonden een driemaal groter risico op overlijden binnen 30 dagen na de aanval. (7)

p, blockquote 17,0,0,0,0,0 ->

Het is bekend dat leukocyten die in het bloed circuleren verantwoordelijk zijn voor verhoogde oxidatieve stress bij hartfalen. (8) Bij elke afname van het aantal leukocyten met 1,0 * 10/9 l was er een afname van het risico op het ontwikkelen van coronaire hartziekte met 15%. (9)

p, blockquote 18,0,0,0,0 ->

Rivierkreeft

Een verhoogd aantal witte bloedcellen wordt ook significant geassocieerd met sterfte door kankerdiagnoses (kanker). (9)

p, blockquote 19,0,0,0,0 -> LEukocyten (WITTE BLOEDCELLEN) EN ANDERE CELLEN WERKEN BINNEN DE BEENMEREL

Diabetes

Een verhoogd aantal witte bloedcellen voorspelde de ontwikkeling van diabetes, gecorrigeerd voor leeftijd, geslacht, lichaamsvet en andere gevestigde voorspellers van diabetes. (10)

p, blockquote 20,0,0,0,0 ->

Bovendien werd een hoog niveau van WBC in de begintoestand geassocieerd met een latere verslechtering van de insulineresistentie en de ontwikkeling van diabetes mellitus type 2 bij de beoordeling van Pima-indianen. (10) Deze gegevens komen overeen met de hypothese dat chronische activering van het immuunsysteem een ​​rol kan spelen bij de ontwikkeling van diabetes type 2. (10)

p, blockquote 21,0,0,0,0 ->

Dialyse

Een verhoogd aantal neutrofielen en een verlaagd aantal lymfocyten zijn onafhankelijke voorspellers van een verhoogd sterfterisico bij patiënten met chronische nierziekte tijdens dialyse. (elf)

p, blockquote 22,0,1,0,0 ->

Normaal aantal witte bloedcellen

Laboratoriumresultaten van het aantal witte bloedcellen worden meestal weergegeven als een reeks waarden, bekend als een referentiebereik, ook wel het 'normale bereik' genoemd. Het "referentiebereik" omvat de boven- en ondergrenzen van laboratoriumanalyseresultaten op basis van een statistisch grote groep gezonde mensen die deze analyse eerder hebben doorstaan.

p, blockquote 23,0,0,0,0 ->

Het aantal witte bloedcellen kan verborgen infecties in uw lichaam detecteren en artsen waarschuwen voor niet-gediagnosticeerde medische aandoeningen zoals auto-immuunziekten, immunodeficiënties en bloedaandoeningen.

p, blockquote 24,0,0,0,0 ->

Uw laboratorium vergelijkt laboratoriumtestresultaten met referentiewaarden om problemen te detecteren als een van uw resultaten buiten het bereik van verwachte waarden valt. Hierdoor kunt u tips krijgen om mogelijke aandoeningen in het lichaam of ziekte te identificeren..

p, blockquote 25,0,0,0,0 ->

Volgens het University of Rochester Medical Center (UMRC) telt het aantal witte bloedcellen per microliter bloed (μL):

p, blockquote 26,0,0,0,0 ->

LeeftijdscategorieAantal witte bloedcellen (in μl bloed)
pasgeborenen9.000 tot 30.000 eenheden
kinderen onder de 2 jaar6.200-17.000 eenheden
kinderen vanaf 2 jaar en volwassenen5.000-10.000 eenheden

p, blockquote 27,0,0,0,0 ->

Deelnemers aan een prospectief cohortonderzoek met een leukocytenaantal bij aanvang van minder dan 6.000 eenheden vertoonden hogere sterftecijfers dan degenen met tests variërend van 3.500 tot 6.000 (eenheden per μl) of van 3.5 * 10/9 tot 6.0 * 10/9 l. (4)

p, blockquote 28,0,0,0,0 ->

In een aanvullend onafhankelijk onderzoek in 7 landen werd geconcludeerd dat elke toename van leukocyten van 1.000 eenheden / μl (1,0 * 10/9 l) gepaard ging met een toename van 21% van de mortaliteit over een periode van 5 jaar vanaf het hart vaatziekten (na correctie voor risicofactoren). (48)

p, blockquote 29,0,0,0,0 ->

In een onderzoek door Japanse wetenschappers toonden het aantal witte bloedcellen in het bereik van 9.000 tot 10.000 eenheden per μl bloed een 3,2-voudige toename van het risico op sterfte door hart- en vaatziekten vergeleken met die met 4.000 tot 4.900 eenheden bloedcellen per μl. (5)

p, blockquote 30,0,0,0,0 ->

De normale waarden van verschillende soorten witte bloedcellen in het bloed liggen meestal in deze bereiken, volgens de Society of Leukemia and Lymphoma (LLS):

p, blockquote 31,0,0,0,0 ->

Type witte bloedcellenNorm in% van het totaal aantal leukocyten
neutrofielen55-73%
lymfocyten20-40%
eosinofielen1-4%
monocyten2-8%
basofiele granulocyten0,5-1%

Leukopenie en leukocytose

Leukopenie of laag aantal witte bloedcellen

Uw bloed bestaat uit verschillende soorten cellen, waaronder witte bloedcellen of witte bloedcellen. Witte bloedcellen zijn een belangrijk onderdeel van uw immuunsysteem en helpen het lichaam ziekten en infecties te bestrijden. Als u te weinig witte bloedcellen heeft, ontwikkelt u een aandoening die bekend staat als leukopenie..

p, blockquote 32,0,0,0,0 ->

Er zijn verschillende soorten leukopenie, afhankelijk van welk type witte bloedcellen in uw bloed laag is:

p, blockquote 33,0,0,0,0 ->

  • basofielen
  • eosinofielen
  • lymfocyten
  • monocyten
  • neutrofielen

Elk type witte bloedcel beschermt uw lichaam tegen verschillende soorten infecties..

p, blockquote 34,0,0,0,0 ->

Als uw bloed weinig neutrofielen bevat, heeft u een type leukopenie dat bekend staat als neutropenie. Neutrofielen zijn witte bloedcellen die je beschermen tegen schimmel- en bacteriële infecties. Leukopenie wordt zo vaak veroorzaakt door een afname van het aantal neutrofielen dat sommige mensen de termen leukopenie en neutropenie door elkaar gebruiken.

p, blockquote 35,0,0,0,0 ->

Een ander veel voorkomend type leukopenie is lymfocytopenie, die optreedt wanneer u te weinig lymfocyten heeft. Lymfocyten zijn witte bloedcellen die je beschermen tegen virale infecties..

p, blockquote 36,0,0,0,0 ->

Symptomen van leukopenie

U zult waarschijnlijk geen tekenen van leukopenie opmerken. Maar als u een zeer laag aantal witte bloedcellen ervaart, kunt u tekenen van infectie vertonen, waaronder:

p, blockquote 37,0,0,0,0 ->

  • koorts met een temperatuur boven 38C
  • rillingen
  • zwaar zweet

Oorzaken van leukopenie

Ziekten die leukopenie kunnen veroorzaken

  • aplastische bloedarmoede
  • hypersplenisme of hyperactieve milt
  • myelodysplastisch syndroom
  • myeloproliferatief syndroom
  • myelofibrose
  • kanker chemotherapie
  • bestralingstherapie (vooral bij toepassing op grote botten in de benen en het bekken)
  • Beenmerg transplantatie
  • Costman-syndroom of ernstige aangeboren neutropenie
  • myelocafexis (neutrofielen stoppen met circuleren in het bloed)
  • HIV of AIDS
  • tuberculose
  • lupus
  • Reumatoïde artritis
  • sarcoïdose
  • ondervoeding (tekort aan vitamine B12, foliumzuur, koper, zink)

Medicijnen die leukopenie kunnen veroorzaken, zijn onder meer

  • bupropion
  • clozapine
  • cyclosporine
  • interferonen
  • lamotrigine
  • minocycline
  • mycofenolaatmofetil
  • penicilline
  • Sirolimus (Rapamun)
  • natriumvalproaat
  • steroïden
  • tacrolimus
De werking van leukocyten tegen bacteriën

Leukocytose of verhoogd aantal witte bloedcellen

Als het aantal witte bloedcellen in uw bloed hoger is dan normaal, is dit het aantal witte bloedcellen. Dit gebeurt meestal omdat je ziek bent, maar soms is het slechts een teken dat je lichaam gestrest is.

p, blockquote 38,0,0,0,0 ->

Soorten leukocytose

Leukocytose wordt geclassificeerd door een toename van verschillende soorten witte bloedcellen..

p, blockquote 39,0,0,0,0 ->

  • Neutrofilie. Dit is een toename van het aantal neutrofielen. Ze zijn het meest voorkomende type witte bloedcellen (55-73%). Neutrofilie is het meest voorkomende type leukocytose..
  • Lymfocytose Ongeveer 20-40% van uw witte bloedcellen zijn lymfocyten. Een verhoogd aantal van deze cellen wordt lymfocytose genoemd. Dit type leukocytose komt ook veel voor..
  • Monocytose Monocyten, een type witte bloedcellen, vormen slechts 2-8% van de witte bloedcellen. Monocytose is zeldzaam.
  • Eosinofilie. Dit betekent dat uw bloed een groot aantal cellen bevat die eosinofielen worden genoemd. Ze vormen ongeveer 1-4% van uw witte bloedcellen. Eosinofilie is ook een zeldzaam type leukocytose..
  • Basofilie. Dit is een verhoogd niveau van cellen die basofielen worden genoemd. Er zijn niet veel van dergelijke cellen in uw bloed - slechts 0,1-1% van het totale aantal witte bloedcellen. Basofilie is uiterst zeldzaam.

Elk type leukocytose gaat gepaard met verschillende gezondheidsproblemen:

  • Neutrofilie geassocieerd met infecties en ontstekingen
  • Lymfocytose wordt geassocieerd met virale infecties en leukemie.
  • Monocytose wordt geassocieerd met bepaalde infecties en kwaadaardige tumoren.
  • Eosinofilie geassocieerd met allergieën en parasieten
  • Basofilie geassocieerd met leukemie

Symptomen van leukocytose

Leukocytose kan verschillende pijnlijke symptomen veroorzaken. Als het aantal witte bloedcellen te groot is, wordt het bloed zo dik dat het niet goed kan stromen. Deze aandoening kan verschillende symptomen veroorzaken, dit wordt een symptoom van hyperviscositeit genoemd (komt soms voor bij leukemie):

p, blockquote 40,0,0,0,0 ->

  • krampen
  • zichtproblemen
  • ademhalingsproblemen
  • bloeding uit slijmvliezen zoals de mond, maag en darmen

Andere symptomen van leukocytose kunnen zijn:

  • koorts, pijn of andere symptomen op de plaats van infectie
  • koorts, lichte blauwe plekken, gewichtsverlies, nachtelijk zweten voor leukemie en andere vormen van kanker
  • netelroos, jeukende huid en huiduitslag als allergische reactie
  • ademhalingsproblemen en piepende ademhaling door een allergische reactie in de longen

Aan de andere kant heeft u mogelijk geen symptomen als uw leukocytose gepaard gaat met psychische stress of een reactie op medicijnen.

p, blockquote 41,0,0,0,0 ->

Oorzaken van leukocytose

De oorzaken van leukocytose kunnen worden ingedeeld naar type witte bloedcellen..

p, blockquote 42,0,0,0,0 ->

Oorzaken van neutrofilie:

  • infecties
  • alles wat langdurige ontsteking veroorzaakt, inclusief gewrichtsblessures en artritis
  • reactie op bepaalde medicijnen, zoals steroïden, lithium en inhalatoren
  • sommige soorten leukemie
  • reactie op emotionele of fysieke stress door angst, operatie of lichaamsbeweging
  • na verwijdering van de milt
  • roken

Oorzaken van lymfocytose:

  • virale infectie
  • kinkhoest
  • allergische reacties
  • sommige soorten leukemie

Oorzaken van eosinofilie:

  • allergieën en allergische reacties, waaronder hooikoorts en astma
  • parasitaire infecties
  • sommige huidziekten
  • lymfoom

Redenen voor de ontwikkeling van monocytose:

  • infecties zoals het Epstein-Barr-virus, tuberculose en schimmels
  • auto-immuunziekten zoals lupus en colitis ulcerosa
  • na verwijdering van de milt

De oorzaken van basofilie:

  • leukemie of beenmergkanker (meestal)
  • allergische reacties (zeldzaam)

Leukocytose tijdens de zwangerschap

Zwangere vrouwen hebben meestal een hoger aantal witte bloedcellen. Hun aantal neemt geleidelijk toe en tegen de laatste 3 maanden van de zwangerschap bereikt het aantal witte bloedcellen doorgaans tussen de 5.800 en 13.200 eenheden (5,8-13,2 * 10/9 l) in een microliter bloed.

p, blockquote 43,0,0,0,0 ->

Stress tijdens de bevalling kan ook leiden tot een toename van het aantal witte bloedcellen. Hun verhoogde niveau blijft enige tijd na de geboorte van de baby iets boven normaal (ongeveer 12,7 * 10/9 l).

p, blockquote 44,0,0,0,0 ->

Diagnose van leukocytose

Als u niet zwanger bent, bevat uw bloed gewoonlijk tussen 4,0 en 11,0 * 10/9 witte bloedcellen per liter bloed. Alles hierboven wordt beschouwd als leukocytose..

p, blockquote 45,1,0,0,0 ->

Een aantal witte bloedcellen tussen 50,0 en 100,0 * 10/9 L betekent meestal een zeer ernstige infectie of een kwaadaardige tumor ergens in het lichaam. Bij niveaus boven 100,0 * 10/9 l kunnen we praten over de hoge kans op leukemie of beenmergkanker.

p, blockquote 46,0,0,0,0 ->

Er zijn drie tests die uw arts kan gebruiken om vast te stellen waarom uw aantal witte bloedcellen groter is dan normaal:

p, blockquote 47,0,0,0,0 ->

  • Volledig bloedbeeld met differentieel. Deze analyse wordt altijd uitgevoerd wanneer het aantal witte bloedcellen om onbekende redenen hoger dan normaal stijgt. Voor deze test gaat het bloed uit uw ader door een machine die het percentage van elk type witte bloedcel bepaalt. Als u weet welke soorten immuuncellen een boost krijgen, kan uw arts uw zoektocht naar mogelijke oorzaken van een hoog aantal witte bloedcellen beperken..
  • Een uitstrijkje van perifeer bloed. Deze test wordt gedaan wanneer neutrofilie of lymfocytose wordt gedetecteerd, dus uw arts wil kijken of er veel verschillende soorten witte bloedcellen zijn. Voor deze test wordt een dun laagje bloed op een glaasje uitgesmeerd. Vervolgens wordt een microscoop gebruikt om de cellen te bestuderen..
  • Beenmergbiopsie. Uw witte bloedcellen worden geproduceerd in het beenmerg en komen vervolgens in de bloedbaan. Wanneer een groot aantal van bepaalde soorten neutrofielen wordt gevonden op een perifere uitstrijk, kan uw arts besluiten deze test uit te voeren. Monsters van uw beenmerg worden met een lange naald vanuit het midden van het bot, meestal de dij, genomen en onder een microscoop onderzocht. Deze test kan uw arts vertellen of er abnormale cellen zijn of dat er een probleem is met de aanmaak of afgifte van witte bloedcellen uit het beenmerg..
MIGRATIE VAN LEUKOCYTEN IS BELANGRIJK VOOR DE REACTIE OP ONTVLAMMENDE STIMULATIES IN DIVERSE VEEL VOORKOMENDE ORGANISMEN

Witte bloedcelfactoren

Als u een laag aantal witte bloedcellen heeft, moet u eerst een arts raadplegen om de hoofdoorzaken van deze aandoening te achterhalen. U kunt ook de onderstaande aanvullende strategieën proberen als u en uw arts bepalen dat deze mogelijk geschikt zijn. Maar geen van deze strategieën mag ooit worden uitgevoerd in plaats van wat uw arts aanbeveelt of voorschrijft.!

p, blockquote 48,0,0,0,0 ->

Een dokter raadplegen

Een laag aantal witte bloedcellen duidt vaak op een groot gezondheidsprobleem dat moet worden geïdentificeerd, en uw arts is de beste bron voor het identificeren van geschikte diagnose- en behandelstrategieën. U en uw arts kunnen medicijnen, voedingssupplementen of alternatieve behandelingen bespreken, zoals acupunctuur of baden in de sauna, afhankelijk van de oorzaak van een afname van witte bloedcellen..

p, blockquote 49,0,0,0,0 ->

Als u denkt dat uw immuunsysteem niet effectief genoeg is, neem dan extra voorzorgsmaatregelen bij uw hygiëne. Zorg ervoor dat u uw handen wast en vermijd contact met mensen die mogelijk ziek zijn..

p, blockquote 50,0,0,0,0 ->

Lichamelijke oefening

Tijdens en na het sporten, vooral bij de krachttraining van mannen, neemt het aantal witte bloedcellen toe. Dit betekent dat het aantal cellen dramatisch kan toenemen als gevolg van intensieve fysieke training. (12)

p, blockquote 51,0,0,0,0 ->

In de herstelfase na submaximale inspanning werd een toename van het aantal leukocyten, neutrofielen, lymfocyten en monocyten waargenomen. (dertien)

p, blockquote 52,0,0,0,0 ->

Wees voorzichtig met lichaamsbeweging, vooral als bij u een laag aantal witte bloedcellen is vastgesteld als gevolg van een onderliggende ziekte. Een arts kan u helpen bepalen of uw lichaam dit soort stress (lichamelijke activiteit) aankan..

p, blockquote 53,0,0,0,0 ->

Gezond eten

Een gezond dieet rijk aan fruit en groenten kan helpen om uw immuunsysteem in balans te brengen en een optimale gezondheid te behouden. Groenten en fruit bevatten vitamines, mineralen en polyfenolen die belangrijk zijn voor het lichaam.

p, blockquote 54,0,0,0,0 ->

Sommige voedingsmiddelen en voedingsstoffen kunnen het aantal witte bloedcellen verhogen. Dit is ontdekt in dierstudies..

p, blockquote 55,0,0,0,0 ->

  • Vitamine B12 helpt het aantal witte bloedcellen te verhogen, maar dit effect is alleen waargenomen bij ratten met een eiwitarm tekort. Die ratten die een normaal eiwitniveau ontvingen, vertoonden constante niveaus van deze immuuncellen. (14)
  • Knoflook - verhoogde het aantal leukocyten bij ratten lichtjes. (vijftien)
  • Nonisap - verhoogde het aantal leukocyten en bloedplaatjes in het bloed van ratten. (zestien)
  • Visolie - verhoogd aantal witte bloedcellen bij vleeskuikens. (17)

Inname van foliumzuur

Foliumzuurdeficiëntie (foliumzuur) wordt geassocieerd met een afname van het aantal lymfocyten en granulocyten, twee soorten witte bloedcellen. (achttien)

p, blockquote 56,0,0,0,0 ->

In een gerandomiseerde klinische studie verhoogde foliumzuursuppletie het aantal witte bloedcellen bij kinderen die het anti-epizoötische carbamazepine kregen. (negentien)

p, blockquote 57,0,0,0,0 ->

Inname van haaienleverolie

Haaienleverolie heeft veel alkylglycerolen, dit zijn vetten die de aanmaak van witte bloedcellen stimuleren. Studies hebben aangetoond dat het toevoegen van haaienleverolie het aantal van deze immuuncellen bij mensen verhoogt. (twintig)

p, blockquote 58,0,0,0,0 ->

Stoffen en routes die het aantal leukocyten verhogen

Natuurlijke regulerende routes die normaal gesproken witte bloedcellen in uw lichaam stimuleren, zijn bekend. Hoewel ze worden geassocieerd met een toename van het aantal witte bloedcellen, is er weinig bewijs dat het proberen om ze te moduleren uw immuunsysteem op een significante of gunstige manier zal beïnvloeden..

p, blockquote 59,0,0,0,0 ->

Praat met uw arts over de meest geschikte strategieën voor het behandelen van uw onderliggende ziekte en het beheren van uw aantal witte bloedcellen..

p, blockquote 60,0,0,0,0 ->

Glucocorticoïden (cortisol)

Glucocorticoïden (het hormoon cortisol) kunnen het aantal witte bloedcellen in het lichaam verhogen. (21) Ze verminderen echter het aantal lymfocyten, eosinofielen, monocyten en basofielen. (21)

p, blockquote 61,0,0,0,0 ->

Een enkele dosis cortisol leidde tot een afname van lymfocyten met 70% en monocyten - met 90%. Dit trad 4-6 uur na toediening op en duurde ongeveer 24 uur. Daarna, na 24-72 uur vanaf het moment van ontvangst van de dosis, nam het aantal cellen toe. (21)

p, blockquote 62,0,0,0,0 ->

We raden u ten zeerste aan om cortisol niet te gebruiken om de witte bloedcellen te verhogen..

p, blockquote 63,0,0,0,0 ->

Leptine

Het aantal witte bloedcellen is direct gerelateerd aan de hoeveelheid vet in het menselijk lichaam. Leptine stimuleert de aanmaak van myeloïde cellen, de voorlopers van witte bloedcellen. (22)

p, blockquote 64,0,0,0,0 ->

Leptine is een hormoon dat voorkomt in vetcellen. De hoeveelheid die in het menselijk lichaam circuleert, is recht evenredig met het vetpercentage in het lichaam. Leptine en de leptinereceptor werken samen om de aanmaak van bloedcellen te stimuleren. (23)

p, blockquote 65,0,0,0,0 ->

Bij het bestuderen van de Pima-indianen was het aantal leukocyten positief gerelateerd aan het percentage lichaamsvet. Hoe meer vet de proefpersonen hadden, hoe meer leukocyten ze in hun lichaam hadden. (23)

p, blockquote 66,0,0,0,0 ->

Afvallen (afvallen) kan het aantal witte bloedcellen verminderen. (24)

p, blockquote 67,0,0,1,0 ->

Adrenaline en noradrenaline

Adrenaline en noradrenaline werden in het lichaam van 5 gezonde vrijwilligers geïntroduceerd. Het totale aantal witte bloedcellen is gestegen als reactie op deze hormonen. Zowel alfa- als bèta-adrenoreceptoren, die reageren op de hormonen adrenaline en noradrenaline, namen deel aan de mobilisatie van lymfocyten. (25)

p, blockquote 68,0,0,0,0 ->

Melanocyten stimulerende hormonen (MSH)

Melanocyten-stimulerende hormonen (MHS) - kunnen de witte bloedcellen verhogen bij ratten met diabetes, die een lager niveau van deze cellen hadden. (26)

p, blockquote 69,0,0,0,0 ->

Schildklierhormonen

Schildklierhormonen, zoals TSH, kunnen het aantal witte bloedcellen licht verhogen. Mensen met hypothyreoïdie vertonen lichtjes verminderde indicatoren van deze cellen en hun aantal neemt toe wanneer de prestaties van de schildklier normaliseren. (27)

p, blockquote 70,0,0,0,0 ->

Insuline-achtige groeifactor IGF-1

IGF-1 (somatomedine C) stimuleert een snelle toename van het aantal immuuncellen, inclusief leukocyten, waardoor de algehele efficiëntie van het immuunsysteem wordt verhoogd. (28)

p, blockquote 71,0,0,0,0 ->

IGF-1 heeft een anti-apoptotisch (voorkomt celdood) effect op het aantal leukocyten en kan hun aantal verhogen. (29)

p, blockquote 72,0,0,0,0 ->

Een groeihormoon

Groeihormoon (groeihormoon, groeihormoon, groeihormoon) stimuleert, zoals IGF-1, een snelle toename van het aantal immuuncellen, waaronder witte bloedcellen, en helpt de algehele effectiviteit van het immuunsysteem te vergroten. (28)

p, blockquote 73,0,0,0,0 ->

In één onderzoek verhoogde het groeihormoon het aantal witte bloedcellen bij ratten. Dit kwam door een toename van het aantal twee soorten cellen: lymfocyten en monocyten. (dertig)

p, blockquote 74,0,0,0,0 ->

Prolactin

Het peptidehormoon prolactine heeft verschillende immunostimulerende effecten. (28) Het introduceren van prolactine bij muizen verhoogt het aantal leukocyten. (31)

p, blockquote 75,0,0,0,0 ->

Prolactine stijgt nadat mensen epileptische aanvallen hebben gehad - en hetzelfde gebeurt met witte bloedcellen, maar de auteurs van deze studie brachten deze twee factoren niet in verband. (32)

p, blockquote 76,0,0,0,0 ->

Insuline

Het aantal witte bloedcellen wordt geassocieerd met insulinespiegels in het bloed en de ontwikkeling van insulineresistentie. Deze conclusie werd getrokken bij het bestuderen van gezonde mensen van Indiase afkomst (Pima-stam). Hogere insulinespiegels correleerden met hogere aantallen witte bloedcellen. (33)

p, blockquote 77,0,0,0,0 ->

Dit kan echter eenvoudigweg te wijten zijn aan het feit dat het aantal leukocyten toeneemt met toenemende insulineresistentie en dat het insulinegehalte hoger is in insulineresistente toestanden. (34)

p, blockquote 78,0,0,0,0 ->

Met behulp van de lever- en vetcellen van muizen en mensen, evenals levende muismodellen, hebben wetenschappers ontdekt dat een enzym dat wordt uitgescheiden door neutrofielen, neutrofielelastase (NE) genoemd, de signalering van insuline verstoort en de weerstand ertegen verhoogt. Uitgescheiden door neutrofielen en macrofagen tijdens ontstekingen, vernietigt dit enzym bacteriën. Omgekeerd verbeterde de verwijdering van het NE-enzym bij complete muizen die een vetrijk dieet kregen, de insulinegevoeligheid. (34)

p, blockquote 79,0,0,0,0 -> HET BELANGRIJKSTE STADIUM VAN INFLAMMATIE IS DE AANTREKKING VAN LEUKocyten die in het bloed circuleren naar endotheelcellen en hun daaropvolgende migratie naar de omgeving (omgeving)

Leukocytenreducerende factoren

Communiceer met uw arts om alle gezondheidsproblemen op te sporen en te behandelen door het aantal witte bloedcellen te verhogen. U kunt de onderstaande aanvullende strategieën proberen als u en uw arts bepalen dat deze mogelijk geschikt zijn. Geen van deze acties mag ooit worden genomen in plaats van de aanbeveling van uw arts.!

p, blockquote 80,0,0,0,0 ->

Stressvermindering

Psychologische stress kan de cortisol-, adrenaline- en prolactinespiegels verhogen, wat leidt tot een toename van het aantal witte bloedcellen. Het verminderen van stress kan deze hormonen verlagen en het hoge aantal immuuncellen helpen normaliseren. (35, 36)

p, blockquote 81,0,0,0,0 ->

Verbetering van de slaapkwaliteit

Onderbroken, korte en slechte slaap kan de ontsteking verhogen, inclusief het aantal witte bloedcellen. Zorg ervoor dat u goed slaapt en elke nacht rond dezelfde tijd in slaap valt. Door de slaap te normaliseren, kan de ontsteking laag blijven. (37, 38)

p, blockquote 82,0,0,0,0 ->

Stoppen met roken

Het aantal leukocyten bij mannelijke rokers was significant hoger dan bij ex-rokers en niet-rokers. Bij rokers was het aantal witte bloedcellen gerelateerd aan het aantal gerookte sigaretten, de hoeveelheid ingeademde rook en de duur van het roken. (39)

p, blockquote 83,0,0,0,0 ->

Het is duidelijk dat roken niet wordt aanbevolen als middel om het aantal witte bloedcellen te verhogen. Als u rookt, raden we u aan met uw arts te praten over manieren om te stoppen met roken..

p, blockquote 84,0,0,0,0 ->

Verminder koolhydraten in voedsel

Een hoog koolhydraatgehalte in voedsel kan het niveau van leptine, insuline en IGF-1 verhogen, en in grotere mate dan door vetinname. Het koolhydraatrijke 'westerse dieet' wordt ook geassocieerd met een verhoogd aantal witte bloedcellen en een verhoogde ontsteking. Het verminderen van het koolhydraatgehalte in uw dieet kan helpen de witte bloedcellen te verlagen, ontstekingen te verminderen en mogelijk insulineresistentie te helpen voorkomen. (40, 41, 42, 43)

p, blockquote 85,0,0,0,0 ->

Verminder de calorie-inname

De caloriebeperking op lange termijn ging gepaard met een lager aantal witte bloedcellen zonder schadelijke effecten op het immuunsysteem. In een 2 jaar durende studie met 218 gezonde volwassenen, met een beperkte calorie-inname, vertoonden degenen met een verlaagde calorische waarde ook een afname van het aantal leukocyten met 0,6 * 10/9 l. Het effect van caloriebeperking op mensen met aanvankelijk verhoogde witte bloedcellen is onbekend. (44)

p, blockquote 86,0,0,0,0 ->

Stoffen en manieren om het aantal leukocyten te verminderen

Er zijn natuurlijke stoffen en routes die normaal gesproken witte bloedcellen in uw lichaam reguleren. Praat met uw arts over de meest geschikte strategieën voor het behandelen van uw ziekten en het beheren van uw aantal witte bloedcellen. Geen van deze strategieën mag worden gebruikt om de aanbevelingen van uw arts te vervangen.!

p, blockquote 87,0,0,0,0 ->

Zink

Zink speelt een belangrijke rol in de immuunfunctie van het lichaam. Zinktekort bij muizen verhoogde het aantal totale leukocyten, monocyten en granulocyten (neutrofiel, eosinofiel en basofiel) zonder het aantal lymfocyten te veranderen. (45)

p, blockquote 88,0,0,0,0 ->

Zinktekort veroorzaakt een algemene stressreactie, wat kan leiden tot een toename van het aantal witte bloedcellen. (46) Het toevoegen van zink (als je er niet genoeg van hebt) kan dus helpen het hoge aantal witte bloedcellen te verminderen..

p, blockquote 89,0,0,0,0 ->

Selenium

Het aantal witte bloedcellen daalde bij mannen die een hoog seleniumdieet volgden. Deze afname is mogelijk veroorzaakt door veranderingen in het aantal granulocyten. (47)

Het Is Belangrijk Om Bewust Te Zijn Van Vasculitis